A fogyókúrát illetően számos tévhit kering a köztudatban, melyek vakvágányra vezethetik a jószándékú diétázót. Az alábbi listában összegyűjtünk néhány ilyen népszerű tévhitet, s mindegyik mellett adunk 1-2 tanácsot arról, mire érdemes odafigyelni az egészséges étrend helyes megközelítésének betartásához.
Sajnos napjainkban is sokan hiszik, hogy a drasztikus kalóriamegvonás a gyors fogyás kulcsa. Valójában azonban a szélsőséges diéták hosszú távon nem fenntarthatók, szervezetünk az alacsony kalóriabevitel miatt pedig lelassítja az anyagcserét. Az egészséges fogyás érdekében fontos az elegendő tápanyagbevitel fenntartása, a rendszeres táplálkozás, valamint az megfelelő mennyiségű folyadékbevitel.
Az egészséges fogyás nem konkrét élelmiszer-csoportok kizárásáról szól. Egy gyakori tévhit például, hogy ki kell zárnunk étrendünkből a szénhidrátokat vagy a zsírokat - ez a megközelítés a gyakorlatban nem csupán egészségtelen, de hosszú távon igen káros következményekkel járhat. Szervezetünknek minden típusú tápanyagra szüksége van a megfelelő arányban, éppen ezért törekedjünk a sokszínű, változatos étrend betartására - s aminek elhagyására törekedjünk (ami nem jelenti a teljes kizárást!), azok legyenek inkább a káros szokások, a feldolgozott élelmiszerek, valamint például a cukrozott üdítők.
A kardioedzések végzésével sokat tehetünk a súlycsökkentésért, azonban nem ez az egyetlen hatékony mozgásforma. A súlyzós edzés is kiemelkedően fontos, mivel segít az izomtömeg megtartásában, mely kulcsfontosságú a hatékony fogyásban, továbbá hozzájárul az anyagcsere magas szinten tartásához.
A piacon rengeteg gyors fogyást ígérő termék és készítmény található, ezek hatékonysága azonban sokszor megkérdőjelezhető. A valóság az, hogy nincs csodaszer, és tartós eredmény csak a helyes étrend, rendszeres testmozgás és életmódváltás segítségével érhető el, a fogyókúrás „csodaszerek” pedig hosszú távon igen káros hatással lehetnek szervezetünkre.
Nem minden zsír káros, sőt, vannak olyan egészséges zsírok, amelyek nélkülözhetetlenek szervezetünk egészségének megőrzéséhez. Az egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírok, - melyek forrása például az olívaolaj és a lazac - hozzájárulhatnak az egészséges szív- és érrendszer fenntartásához. A zsírok az egészséges étrend fontos részeit képezik!
Sokan csupán a kalóriák számolgatására összpontosítanak, miközben nem veszik figyelembe, hogy az elfogyasztott ételek típusa és tápanyagtartalma kulcsfontosságú szerepet játszik az egészség és a súlyszabályozás szempontjából. Az egészséges étrend olyan ételeket foglal magában, mely gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban, rostokban és egyéb szükséges tápanyagokban.Az egészséges táplálkozás nem csupán a bevitt kalóriák csökkentéséről szól, hanem arról is, hogy a megfelelő mennyiségű fehérjét, szénhidrátot, zsírt, és más fontos tápanyagokat biztosítsuk a szervezetünknek.
Mate tea, zöld tea, fahéj, gyömbér, kapor, koriandermag és fodormenta teakeverékével a tartós és hatékony fogyás eléréséért.
A kókuszzsírt, vagy más néven a kókuszolajat a kókuszpálma érett húsának megszárításából és kisajtolásából nyerik.
A Karcsúsító tea néven is ismert, mezei katángos teakeverék gyomorerősítő, gyomorvédő, vízhajtó és zsírégető hatású gyógynövényeket tartalmaz.